Agenda

Winterbijeenkomst 2025

Zondag 19 Januari 2025, 12:00am - 05:00pm

Dit Jaar bestaat Peddelpraat 50 jaar

We beginnen dit jaar al vroeg, en wel op zondag 19 januari, op een nieuwe locatie:
De Sportwaard, Zaltbommel 
Oude Bosscheweg 6 5301 LA Zaltbommel).

https://www.desportwaard.nl/
      
De winterbijeenkomst is dé algemene kanobeurs in Nederland, gratis toegankelijk voor iedereen die geïnteresseerd is in kanovaren. De uitgelezen plek om andere kanoërs te ontmoeten en plannen te maken voor het komende jaar. Kom dus langs, of het voor het eerst is of al voor de bijna 50e keer!
Wat je kunt verwachten: 
* Kraampjesinformatiemarkt, met informatie over het paaskamp, pinksterkamp, zeekamp en de trektocht in Schotland.Voorts aanbiedingen van (verre) kanotochten, cursussen, kanoartikelen door o.a. van Zeekajak.nl, Europagaai, Globetrotter, TKBN, NZKV, 4K toertocht.
* Presentaties & workshops 
* Zwembaden met leenkano’s van o.a. Nigel Dennis en Rockpool
* Peddelpraatcafé voor goede verhalen, eten en drinken 
* Tweedehands markt een nieuw leven voor jouw overtollige kano spullen

Natuurlijk zijn er weer een aantal interessante presentaties en workshops:

Programma:

12:00 uur, opening

12:30 uur,  Het begin van PeddelPraat en de start van zeekanoën in Nederland, Ida en Elko Knobbe

Vanaf 1976 organiseert PeddelPraat activiteiten voor kanoërs.
Ida en Elko zijn al vanaf het begin bij PeddelPraat betrokken en hebben daarbij veel voor het Nederlandse zeekajakken én voor de stichting betekend.
Hoe dat er in de afgelopen 50 jaar aan toe ging, dat hoor je hier!

13:30 uur, Workshop  zeebeessies,  Karien Blankenburgh

Als zeekajakker of kust-bezoeker kom je op stranden, bij dijken of in havens met steigers.
Daar leven allerlei kleine zeedieren.
Aan de hand van verschillende materialen, waaronder strandvondsten van de Nederlandse kust, krijg je een inkijkje in de – soms wonderlijke – wereld van diverse soorten ‘zeebeessies’.
Onder andere de wulk, kokkel, hondshaai, gestippelde dieseltreinworm en het wandelend geraamte komen aan de orde.
Na het praatje gebruik je de informatie bij het rommelen bij de schelpenbak óf ontdek je iets met hulp van een toevallige buurman/-vrouw …….
Wees welkom en doe mee!

 

14:30 uur, Wildwaterkajakken en rivierbescherming in Peru, Vera Knook

Vera Knook is een waterbouwkundige die rivierbeschermer is geworden. Op 14 jarige leeftijd ging begon ze met kajakken en in 2020 richtte ze de nonprofit organisatie "The River Collective" op voor rivierbescherming van de Valbona-rivier in Albanië. Ze breidde dit concept verder uit en is daarnaast één van de initiatiefnemers van een wereldwijd burgerwetenschappelijk project dat  momentopnames maakt van de biodiversiteit in rivieren. Als wildwaterkajakker heeft Knook rivieren en hun bedreigingen ervaren in Nepal, Nieuw-Zeeland, Chili en door heel Europa. Ze woont momenteel in Peru, waar ze bijdraagt aan de bescherming van de Marañón-rivier en met een educatief programma Peruaanse en internationale studenten uit verschillende disciplines samenbrengt.
Vera neemt ons in deze presentatie mee naar Peru en haar passies: wildwater kajakken én rivier- en biodiversiteitsbescherming

15:30 uur, Fantastische fotoserie over 25 jaar Schotland trektocht | Rob Braat 

Vanaf 1997 organiseert PeddelPraat buitenlandse zeekano-tochten met zeer ervaren lokale coaches zoals Ray Goodwin, Nick Cunliffe en Eila Wilkinson.
Rondom eilanden vol historie, met stranden en grillige rotskusten, stromingen en tide races, vogels, dolfijnen en fraaie kampeerplekken.
Rob Braat laat treffende beelden en filmpjes zien van de tochten en belevenissen tussen 1997 en 2024.
Na het zien hiervan wil je er naartoe!

 

Programma Zwembad:

14:00 uur: Demonstratie van een redding net even anders door Willemijn van commissie Parakano. 

15:00 uur: Demonstraties van Freestyle tricks door Remi Wegman van Europagaai 

                 Demonstratie van wildwater versus groenland rollen door Remi Wegman, Koen van de berg & Christiaan Jentink 

 In tussenperiodes zelf oefenen

17:00 uur, sluiting